Виїзд за межі зони Шенген після 04.03.2024

7 коментарі
0 вподобання

Шановна спільнота,

 

одна з наших користувачок поставила нам наступне запитання:

 

Доброго дня! Підскажіть будь ласка, чи зможуть українці, що знаходяться на 24 параграфі в Німеччині, виїзджати за межі зони Шенген після 4 березня 2024 року до інших країн світу авіа транспортом? Яка ситуація на кордонах в аеропортах? Я проживаю в землі Саксонія. В міграційній службі мені видали документ із підписом і печаттю, без імені, сказали що всім так видається роз’яснення без імені і фамілії. Що мені потрібно мати при собі щоб я змогла вилетіти за межі Шенгенскоі зони та благополучно повернутися обратно до сім’ї ? Дуже дякую за розгорнуту відповідь.

Відповіді (7)

Moderation

Якщо мове йде про країни не Шенгенської зони, то є вирогідність того, що вони не знають внутрішніх європейських законодавчіх регулювань щодо тимчасового захисту та його подовження, що може мати негативні наслідки при проходженні прикордонного контролю будь-яким шляхом: наземним або повітряним.

Українки та українці можуть подорожувати літаком, проте якщо є така можливість, зверніться до відповідального за Вас Відомства у справах іноземців, щоб воно видало Вам будь-яке підтвердження того, що Ваш захист є дійсно подовженим. Це може бути або просте підтвердження з Відомства, або роздруковане положення закону німецькою мовою, яке б я ще рекомендувала перекласти на мову тієї країни, куди Ви подорожуєте, щоб прикордонна служба могла рідною мовою швидко прочитати ці самі положення та переконатися, що людина подорожує легально, та її тимчасовий захист подовжено, навіть якщо досвідка на перебування "закінчилася" по датах.
Якщо Відомство у справах іноземців видало Вам вже такий документ, із підписом та печаткою, але без імені - цього має бути достатньо. Виможете також перекласти це підтвердження від Відомства у справах іноземців на тмову тієї країни, куди Ви прямуєте, щоб точно забезпечити собі безстресову поїдку.

AnnaK

Дуже вам дякую за вашу розгорнуту відповідь. Так, я вже переклала цей документ, який мені видала міграційна служба моєї землі. І роздрукувала. Сподіваюсь, що все буде добре.

Moderation

AnnaK, контакту - немає, бо на руках у Вас буде закон, виданий Відділом у справах іноземців Німеччини. Дуже важко змоделювати найгірший або найкращий сценарій, якщо такого не трапилося. В принципі, у таких місцях, як аеропорти, усі служби мають бути проінформовані про переміщення людей з тимчасовим захистом.

щоб опублікувати, будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.