Отримання параграфу #24

si2024 • 22 March 2024
5 коментарі
0 вподобання

Доброго дня, така ситуація, мала на рік ВНЖ в Словаччині, але на продовження ВНЖ отримала відмову через певні моменти в фінансовій звітності компанії , в якій працюю. Але ситуація така, що в Словаччині є кризова ситуація на поліції і тому документи можуть розглядатись довше, ніж визначенні для цього терміни , тож і відповідь про відмову у наданні ВНЖ мені прийшла з міграційної поліції (cudzinecká položia) в період вже як пройшло більше 90 днів після закінчення дії попереднього ВНЖ. На даний момент я знаходжусь в Словаччині, поки шукаю житло , куди можу переїхати в Німеччині, то чи потрібно оформлювати в Словаччині тимчасовий притулок, поки щє знаходитимусь тут деякий час? Чи мої 90 днів по закордонному паспорту почали рахуватись з дня отримання відмови у продовженні ВНЖ?

Завчасно дякую 

Відповіді (5)

Moderation

Доброго дня, si2024!

Що у Вас є на даний момент на руках? Жодного ВНЖ Словаччини? Якщо так, то 90 днів розпочинаються з того моменту, як у Вас немає жодного дозволу на перебування, що означає, що Вам якнайшвидше потрібно подаватися на інший дозвіл на перебування (наприклад, на тимчасвоий захист, якщо Ви рятувалися від війни).

Коли Ви отримали ВНЖ Словаччини? Де Ви перебували на момент 24.02.2022 року?

Якщо ж у Вас вже закінчилися ці 90 днів, то перетинати кордон Ви не можете.

Закінчився один ВНЖ, Ви маєте 90 днів безвізу, щоб шукати альтернативи. У Німеччині, наприклад, приходить лист, що поки людина чекає відповідь щодо наступного ВНЖ, то ці дні зараховуються як легальне перебування, нібито ще по старому ВНЖ.
Не знаю, чи є ця практика у Словаччині. Це має Вам повідомити відповідальний за Вас Відділ у справах іноземців. Якщо такої практики у Словаччині не існує,то єдине, що у Вас є - це 90 днів по безвізу, протягом яких Вам потрібно подати документи на отримання іншої посвідки на перебування.

si2024

Так, є документ , за яким легально маю право перебувати на території Словаччини до отримання наступного ВНЖ, і на момент 24 лютого 2022 перебувала в Україні . Щє маю питання стосовно знайомих, з якими разом виїхали з України , вони також перебувають у Словаччині, але за тимчасовим притулком , то чи потрібно їм спершу відмовитись від притулку у Словаччині перед переїздом до Німеччини?
Завчасно дякую

Moderation

si2024, тож, якщо у Вас на руках є цей документ, то безвіз у силу не вступає. Це документ - Ваш "тимчасовий" дозвіл на перебування.

Щодо Ваших знайомих: так.

Згідно закону тимчасовий захист можна мати тільки в одній країні. Тобто, Вашим знайомим потрібно або проактивно відмовитися від словацького тимчасового захисту, або зачекати, поки він сплине самі по собі.

На тимчасовий захист як громадянки/громадяни України Ваші знайомі, авжеж, можуть розраховувати, але після більше ніж 2 років війни в Україні правила перебування, видання тимчасового захисту та житлові обставини в Німеччині кардинально змінилися у порівнянні з початком. Кожен випадок розглядається індивідуально, з врахуванням усіх обставин та попередньої історії людини, яка подається на тимчасовий захист. У разі відхилення їх запиту є можливість звернутися до адвокатів або адвокаток, які будуть відстоювати їх права у Відділі у справах іноземців.

Схема відмови від тимчасового захисту у європейських країнах діє наступним чином:

Якщо людина вже отримувала тимчасовий захист в одній з країн (ЄС), то шанси отримати його в іншій країні (ЄС) є значно нижчими, порівняно з тими людьми, які подаються на цей вид захисту вперше та не мають жодної посвідки на перебування у жодній з країн світу.

Якщо Ваші знайомі хочуть переїхати в іншу країну ЄС, їм потрібно подати заяву до місцевого компетентного органу у справах іноземців (у Словаччині) про переведення їхнього місця проживання в іншу державу ЄС - у Німеччину, відповідно до 42-го параграфу: https://www.gesetze-im-internet.de/aufenthv/__42.html. Це - європейський закон, який застосовується безпосередньо у відповідних державах-членах ЄС. Потім ця заява надсилається до Відомства з міграції та біженців у Німеччині ("BAMF"), після чого Німеччина оцінює свої можливості щодо прийняття біженок і біженців і дає свою позитивну або негативну відповідь.

У разі отримання згоди з боку Німеччини орган реєстрації іноземних громадян у Словаччині повідомить Вашим знайомим детальну інформацію щодо подальших кроків (https://www.gesetze-im-internet.de/aufenthv/__43.html). Від тимчасового захисту у Словаччині та від усіх соціальних виплат, якщо такі є, доведеться відмовитися.

Наразі ситуація така, що тимчасовий захист за параграфом 24 Ваші знайомі зможуть отримати, але їм ніде буде жити. Точніше, біженок і біженців з України, які прибувають, наразі розселяють майже тільки в табори в ті федеральні землі, де ще є місце. Тобто, можливості вільно вибирати місце проживання вже немає, якщо Ваші знайомі не їдуть до друзів, родичів або знайомих заздалегідь (тобто, заздалегідь знають, що Вїм буде, де жити та, найголовніше, ПРОПИСАТИСЯ).
Ситуація змінюється дуже швидко на гірше саме щодо можливості прихистити людей. На жаль, нам на платформу вже надходять запитання від людей, які приїжджають у Німеччину без попередньої консультації, підготовки, пошуку і ставлять запитання вже за фактом про те, а де ж їм жити. Головним розподільчим центром для біженок і біженців з України, як і раніше, залишається колишній аеропорт Тегель у Берліні.

Отже, для початку процедури запиту тимчасового захисту в Німеччині я б порадила Вашим знайомим звернутися до місцевого компетентного органу у справах іноземців. Вони можуть допомогти їм у цьому. Ми даємо тільки загальну консультацію та вважаємо за потрібне заздалегідь висвітлити всі шанси та ризики щодо отримання тимчасового захисту на данний момент у Німеччині, бо ситуація кардинально змінилася з лютого 2022 року. Для більш детальної місцевої інформації Вашим знайомим необхідна консультація на місці безпосередньо в тій країні, де вони наразі проживають.

si2024

Дякую, щє маю запитання стосовно моїх документів на перебування , чи потрібно їх перекласти на німецьку ? Адже ж вони словацькою мовою у мене .

Moderation

si2024, почекайте, а яку посвідку на перебування Вам видали, якщо Вам відмовили у новій? З якою метою тоді, якщо Ви нову не отримаєте? Мені цей момент досі не дуже ясний.
Я думала, що Вам "тимчасову" посвідку видали, поки Ви на нову очікуєте, поки вона виготовляється.
І під тимчасовою посвідкою на перебування я маю на увазі не тимчасовий захист, а щось накшталт "Fiktionsbescheinigung": https://handbookgermany.de/uk/traveling-abroad-refugees#faq_3066.
Бо тоді треба виясняти, чи можете Ви з цим документом взагалі покидати територію Словаччини.

щоб опублікувати, будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.