%90 Ağır Engelli oğlum hakkında

Seybanozy • 27 Kasım 2023
3 Yorum
0 beğeni

Merhaba, ben şuan Almanya' dayım. Buraya iltica ettim. Oğlum %90/99 ağır engelli, Türkiye den raporu var. Nadir bir rahatsızlığı var. Dünyada 150-200 civarı hasta var, genetik sendromu var. Şuan kamplarda kalıyoruz, oldukça da zorlanıyoruz, bağışıklığı iyice düştü sürekli hasta oluyor, dışarda doktorlara sigortamiz olmadığı için götüremiyoruz.  Birçok bölümden takip e alınması gerekli, nasıl bir yol izlememiz lazım. ( Sigorta konusunda kamptqkisosyal yardım edip hızlandıracagim dedi ama halen bekliyor uz)

Kategori
Engellilik

Yanıt (3)

Advisor
Veli Filar Lebenshilfe Berlin

Merhabalar seybanozy,

Haberinizi okudum ve durumunuz beni çok üzdü. Sizi gayet iyi anlıyorum. Hele de bu Kış anında ve kampdaki durumlardan dolayı sanırım daha beterdir.
Şu anda, sizin durumunuzda bir tek yardımcı olabilen, dediğiniz gibi, kampdaki sosyal yardımı/sosyal işçisi.
Bütün kayıdlarınızı sanırım onlar zaten yapıyordur.

Çünki, kalma izniniz, ve Iş merkezinde (Jobcenter`de) Iş arıyorum diye, kaydınız olmadıkca, sigorta durumunuz da zor değisecek/iyileşmiyecek. Onun için ordaki sosyal yardımına baş vurun lütfen ve çabuk olsunlar. Size yardım etmesi onların Görevi.

Oğlunuz için çok daha üzülüyorum. Onun için, imkanınız varsa, lütfen
3 Portakal ve 1 Limon sıkın, ve bu sıkdığınızı (Bire Bir) siyah Çagı (5 dakikadan fazla demlenmesin) ile karışdırın. Su eklemeyin.
Böylece bütün Vitaminler çabuk Vücuda giriyor ve bağışıklık sistemine çok yarıyor. Bir ilaca göre, tadı da baya güzel.
Bunu tabi sizler de içebilirsiniy.

Çok özür dilerim. Bunlar dertlerinize bir çözüm değil, fakat lütfen çabuk iş merkezine baş vurmaya çalışın ve Almancağı çabuk öğrenmeye çalışın.

Selamlar
Veli

Advisor
Veli Filar Lebenshilfe Berlin

Almanyanın neresinde kalıyorsunuz? Belki yardım edebilecek kurumlar olabilir. Eğer söylerseniz, bakabilirim.

Yayınlamak için lütfen giriş yapın veya kaydolun.